نرم افزار مالی چیست؟

نرم افزار مالی سیستمی کاربردی برای کنترل و مدیریت بر ورود و خروج هزینه‌ها و اموال یک شرکت تجاری و یا شخص است.

برای استفاده از نرم افزار مالی بسته به نوع کار و تجارت شما از ماژول‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوت استفاده می‌شود ولی در حالت کلی نرم افزار مالی وظیفه نگهداری و ثبت اطلاعات و مدیریت عملیات مختلف حسابداری را بر عهده دارد به طوری که برای هر واکنش مالی در هر زمان قادر به ارائه گزارشی کامل و جامع از اطلاعات آن است.

در نرم افزار مالی حسابگر می‌توان با باز شدن برنامه فرم سازماندهی اقدامات را ملاحظه کرد این فرم برای هشدار به خاطر وضعیت چک‌ها و اقدامات کاربر تعبیه شده است که در این فرم گزینه‌هایی مانند برای انجام، چک، وضعیت حساب‌ها، سر رسید وجود دارد که با انتخاب هر کدام از این موارد لیستی در جلوی انتخاب باز می‌شود.

با انتخاب برای انجام لیست اقدامات جاری، اقدامات سر رسید شده، اقدامات انجام شده، کلیه اقدامات، اقدامات سر رسید شده انجام نشده قابل مشاهده است که با انتخاب هر کدام از موارد گفته شده لیست کارها در جلوی آن نمایش داده می‌شود.
با انتخاب چک شما قادر به مشاهده لیست دریافتی پرداخت نشده، دریافتی در حال وصول، پرداختی پرداخت نشده، پرداختی در حال وصول هستید که با انتخاب هر کدام تمامی چک‌ها با وضعیت انتخاب شده که در نرم افزار مالی ثبت شده اند قابل مشاهده هستند.
در بخش وضعیت حساب‌ها قادر به مشاهده فروش بیش از محدودیت تعریف شده و همچنین خرید بیش از محدودیت تعریف شده هستید.
در بخش سر رسید اطلاعات مربوط به فروش گذشته از موعد، فروش سر موعد، خرید گذشته از موعد، خرید سر موعد، فروش برای کنترل و خرید برای کنترل قابل مشاهده هستند.

با استفاده از پارامترهای تعبیه شده در بخش شرایط محیطی می‌توانید تعیین کنید که هنگام باز شدن برنامه کدام بخش از چهار بخش گفته شده در بالا، به عنوان پیش‌فرض نمایش داده شود.

با دفتر تلفن در نرم افزار مالی امکان ثبت اطلاعات کامل مخاطبانتان ممکن است. در این فرم در بخش اطلاعات کلی اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، تلفن، موبایل، نوع تلفن، فکس، تلکس، شماره حساب، آدرس، وب‌سایت، شهر، استان، تاریخ تولد، کد، کد پستی و… وجود دارد.  همچنین در بخش خلاصه فعالیت‌ها قادر به مشاهده یادداشت، پست الکترونیکی، تماس تلفنی و همه هستید.
در بخش حساب‌ها شما قادر به ثبت بخشی از این اطلاعات هستید ولی در بخش حساب امکان جست‌وجو اطلاعات وجود ندارد ولی در دفتر تلفن نرم افزار مالی امکان جست‌وجو برای کلیه فیلدها و یا قسمتی از هر کدام از فیلدها امکان پذیر است.

 

در صورت تمایل جهت آشنایی با نرم افزار حقوق دستمزد شرکت شایگان سیستم می‌توانید روی ” لینک ” زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *