آشنایی با نرم افزار مالی

نرم افزار مالی یک برنامه نرم افزاری است که وظیفه مدیریت تراکنشات مالی تجارت و معاملات یک شرکت را بر عهده دارد.

نرم افزار مالی به کسب‌وکارها با داشتن حساب‌های پرداخت نشده و یا دریافت نشده این امکان را می‌دهد تمامی دریافتی و پرداختی‌های سر رسید دار خود را به موقع کنترل نمایند و کلیه عملیات مالی کسب‌وکارها را با بیشترین دقت و به درست‌ترین شکل ممکن ثبت، محاسبه و پردازش می‌کند.

نرم افزار مالی شایگان سیستم گزارش‌ها متفاوتی را در اختیار کاربر می‌گذارد. امکان ارسال کلیه گزارش‌ها به excel از دیگر امکانات نرم افزار مالی است. برای ارسال گزارش‌ها به اکسل امکان تعیین فیلدها نیز وجود دارد.

امکان دفتر قسط در نرم افزار مالی زمینه‌ای برای دریافت یا پرداخت وجه به صورت قسطی فراهم آورده است.

دفتر قسط در نرم افزار مالی شایگان سیستم دارای 5 تب فرمت‌ها، دفتر قسط پرداختنی، دفتر قسط دریافتنی، پاس کردن قسط دریافتنی، پاس کردن قسط پرداختنی هست. با انتخاب تب فرمت‌ها تنظیمات مربوط به فرمت دفتر وجود دارد که کاربر بر اساس نیاز خود این تنظیمات را انجام می‌دهد. در تب دفتر قسط پرداختنی اطلاعاتی مانند طرف حساب، فاکتور، تاریخ اولین قسط، شماره قرارداد، تاریخ قرارداد، مبلغ هر قسط، اصل اقساط، تعداد اقساط، درصد سود، زمان‌بندی(بر اساس روز)، مبلغ سود، ثبت اطلاعات ضامن، تاریخ قسط، مبلغ، نوع پرداخت و… وجود دارد که هنگام صدور دفتر قسط پرداختنی باید پر شوند. فیلدها و روش کار دفتر قسط دریافتنی دقیقا همانند دفتر قسط پرداختنی است و برای پاس کردن قسط دریافتنی یا پرداختنی به تب مربوط به آن باید مراجعه کرد و اطلاعات لازم را ثبت نمود.

نرم افزار مالی امکان ذخیره بخشی یا همه چک‌ها در فایلی جداگانه را فراهم می‌آورد. برای این کار به ارسال یا دریافت چک‌ها رفته و بازه زمانی مد نظر و همچنین نوع چک (دریافتنی و یا پرداختنی) را مشخص کنید، همچنین امکان تعیین وضعیت چک نیز ممکن است. سپس می‌توانید با انتخاب دکمه مشاهده موقت، لیست چک‌های انتخاب شده خود را مشاهده نمایید و با تعیین مسیر ذخیره، ارسال نهایی را کلیک کنید تا اطلاعات چک در مسیر تعیین شده شما ذخیره شوند.

تعریف سطوح محل‌ها یکی از امکانات نرم افزار مالی است. با این امکان می‌توانید مشتریان خود را با توجه به منطقه فروششان دسته بندی کنید و در صورت لزوم توانایی تهیه گزارش بر اساس یک محل خاص وجود دارد.

برای کالاها واحدهای شمارش زیادی به صورت پیش‌فرض در سیستم ذخیره شده است با این حال امکان ایجاد واحد شمارش جدید توسط کاربر در نرم افزار مالی ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *