نرم افزار مالی کاربردی

نرم افزار مالی و حسابداری برای انجام کلیه امور عملیات مالی و حسابداری تجارت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نرم افزار مالی نوعی نرم افزار کاربردی است که شامل امکانات حسابداری، حساب‌های دریافتنی و پرداختنی، گزارش‌های مربوط به حقوق دستمزد، روابط آماری و… است که این امکانات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

نرم افزار مالی بر اساس اصول مدیریت اطلاعات مالی طراحی شده است که شامل تمام جنبه‌های مالی شخصی و تجاری مانند مدیریت اطلاعات پایه مالی، معاملات مالی، مدیریت حسابداری، مدیریت دارایی مالی و… است.

در نرم افزار مالی شایگان سیستم از امکان دریافت سریع می‌توانید استفاده کنید. به صورت پیش‌فرض در نرم افزار مالی روش نقدی به عنوان روش پرداخت سریع تعریف شده است که برای کاربر امکان تعریف روش جدید هم وجود دارد. با استفاده از دریافت سریع در فاکتورهای فروش می‌توانید عمل تسویه فاکتور خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. در تسویه فاکتورها باید به این نکته توجه داشت که فاکتورها بعد از تسویه دیگر قابل اصلاح نیستند.

امکان ضمیمه کردن پیوست در سند حسابداری، کالا و فاکتور در نرم افزار مالی ممکن است. بعد از انتخاب فایل و نوشتن شرح پیوست در قسمت محل ذخیره سازی مشخص کنید که می‌خواهید فایل پیوست در پایگاه داده مربوط به شرکت ذخیره شود یا در فضای دیسک کامپیوتر. در صورت انتخاب ذخیره در پایگاه داده فایل پیوست در بانک اطلاعاتی مربوط به شرکت ذخیره می‌شود. برای ذخیره فایل پیوست در پایگاه داده گزینه پایگاه داده را انتخاب کنید و برای ذخیره در پوشه تعیین شده گزینه پوشه مشترک را انتخاب کنید و بعد دکمه ذخیره را انتخاب کنید. برای تعیین پوشه مشترک باید به تنظیمات پیوست مراجعه کرد و مسیر را تعیین نمود همچنین شما قادر به تعیین حداکثر حجم فایل بر اساس کیلوبایت هستید و در قسمت «پسوندهای قابل قبول به عنوان پیوست» نوع فرمت مورد قبول برای فایل پیوست را نیز تعیین کنید.

در نرم افزار مالی امکانی برای حذف کالاهایی که تاریخ انقضای گذشته دارند وجود دارد برای حذف این کالاها به بخش حذف سریال‌های منقضی شده رفته و تعداد روزهای گذشته از انقضا کالا را وارد کرده تا کالاهای مورد نظر شناسایی شوند، سپس در صورت لزوم با انتخاب گارانتی کننده دکمه شروع را کلیک کنید و با زدن دکمه حذف همه، کالاها را حذف نمایید. از دیگر محصولات شرکت شایگان سیستم میتوان نرم افزار حقوق دستمزد را نام برد که با استفاده از این محصول می‌توانید کلیه محاسبات حقوق و مزایا، بیمه، مالیات و… را انجام دهید. همچنین امکان تعریف انواع پایه‌های حقوق ساعتی، روزانه و ماهانه در این برنامه وجود دارد.

یکی از امکانات کاربردی نرم افزار مالی جست‌وجو سریع کالا است که جست‌وجو را بر اساس انبار یا نام کالا و یا هر دو انجام می‌دهد. بعد از انتخاب کالا اطلاعاتی نظیر شماره انبار، نام انبار، کد کالا، شرح کالا، مقدار مانده،  قیمت، بهای کالا، آخرین قیمت فروش، آخرین قیمت خرید قابل مشاهده هستند. با انتخاب کالا و زدن دکمه کاردکس، کلیه تراکنش‌های کالا را مشاهده می‌کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *